poniedziałek, 28 listopada 2016

Co rządzi światem ? Czy jest to sex, kasa i używki?

Co rządzi światem ?


Co sprawia, że jedni są szczęśliwi a inni nie ? Co rządzi światem ? Czy są to pieniądze, sex i używki, a może iluminaci ? Światem rządzą EMOCJE. Gdyby tak postawić obok siebie Trumpa z św. Teresą ,to nic ich tak naprawdę nie różni. Obojgiem kierują emocję, chęć uniknięcia cierpienia. Trumpowi sprawia przyjemność zdobywanie tego czego zapragnie, budowanie imperium a   św. Teresie sprawiało przyjemność pomaganie innym. Wszystko, co robimy, jest egoistyczne. Większość działań wykonujemy, aby uniknąć cierpienia.


Wizualizuj


Dlatego, jeżeli czegoś pragniesz, musisz skojarzyć to z przyjemnością, wizualizować końcowy efekt. Wzbudzić w sobie pozytywne emocje. Np. chcesz nauczyć się J-Obcego.  Wizualizuj sobie, co da Ci nauczenie się tego języka, jakie przyjemności czekają Cię, jeżeli się go nauczysz. Zobacz też, wyobraź sobie co Cię czeka, gdy nie nauczysz się danego języka, jakie sprawi Ci to cierpienie. 

Działaj

Pamiętaj, że nic się nie stanie, jeżeli będziesz stać w miejscu. Działaj. Ruszaj się, daj szansę pozytywnej zmianie. Wróćmy do nauki j-obcego. Bo właśnie to jest moim celem :). Nie marudź, że nie masz daru do nauki J-obcych itd.. Zamiast tego zacznij się go uczyć, wkuwaj słówka itd. Miej na uwadze,  że gdy nauczysz się go, to np. będziesz mieć szansę na lepszą pracę. A gdy olejesz sprawę, to dalej będziesz pracował tam, gdzie np. nie chcesz, będziesz się męczyć. Emocje one są najważniejsze. Podejdziesz entuzjastycznie do nauki, to szybciej się nauczysz. Podejdziesz z podejściem pt."Nie mam talentu do języków" to nie będziesz go miał i nauka będzie mozolna. 

~*~
Mam nadzieję, że załapałeś, o co chodzi. I wiedza z tego posta przyda Ci się do czegoś pozytywnego.  A może już o tym wiedziałeś ? Stosujesz tę metodę ? Sprawdza się ? Wiedzę tę posiadają coachowie i wykorzystują w trakcie przemiany swoich pacjentów. Ty nie musisz płacić za te wiedzę tysięcy zł, sprzedałam Ci ją za darmo :) Spodobało Ci się, chcesz więcej ? Zaobserwuj mój kanał, w ten sposób nie przegapisz nowych postów.

2 komentarze:

  1. Emocje są u wszystkich, tylko u każdego inne. Każdy człowiek jest inny. Niestety świat zbudowany jest tak, że "Kto ma pieniądze to ma władze" to przykre. Moim zdaniem to nie wszystko, bo to jest prawda.

    OdpowiedzUsuń
  2. Niby oczywiste, a jednak nie do końca. Z jakiegoś powodu wszystko, co złe w naszym życiu, też pamiętamy. I to doskonale, bo kierowały nami intensywne emocje. Do nauki - pozytywne emocje jak najbardziej!

    Paulina z Oko na kulturę

    OdpowiedzUsuń