niedziela, 27 listopada 2016

Mapa marzeń.

Historia mapy marzeń.


Wczoraj wspomniałam o tworzeniu mapy marzeń. Dzisiaj opisze Ci, pokaże, krok po kroku na czym polega jej tworzenie. Na początek historia mapy skarbów. Twórcą jej jest astrolog Buzza Mayers, stworzył ją jako "Mapę Skarbów". Tworzy się ją za pomocą Collagu/Kolażu. Technika ta polega na wyklejaniu kartki wycinkami z gazet. Dlaczego mapa może Ci pomóc ?


Mapa ma za zadanie oddziaływać na naszą świadomość. Działa jak afirmacja, która ma pomóc nam dojść tam gdzie chcemy. Jak wiadomo obraz bardzo silnie oddziałuje na naszą psychikę, podświadomość. Tworzenie mapy jest świetną zabawą, przez co jej przekaz łatwo dociera do podświadomości.

Jak stworzyć mapę marzeń ?


W swej klasycznej formie collage jest dzielony na 9 kwadratów. Każdy kwadrat odpowiada za inną dziedzinę życia. Wklejane wycinki powinny symbolizować to, co chcemy osiągnąć w danej dziedzinie. Powtórzę, symbolizować niekoniecznie musi to być konkret. Mapa ma to do siebie, że opiera się na symbolach. Zwróć na to uwagę i rozważnie wklejaj symbole do swojego dzieła ;).  

Tworzenie mapy marzeń krok po kroku.


Dzielimy kartkę na 9 kwadratów. 
 • Pierwszy kwadrat odpowiada za bogactwo, pieniądze.
 •  Drugi za sławę, mądrość, reputację.
 •  Trzeci za miłość, partnerstwo, związek.
 •  Czwarty za rodziców, przełożonych, autorytety. 
 •  Piąty za jedność, zdrowie, samopoczucie.
 •  Szósty za dzieci , twórczość, hobby.
 •  Siódmy za wiedzę, naukę, medytację.
 •  Ósmy za drogę, karierę, pracę.
 •  Dziewiąty, już ostatni, za przyjaciół, klientów, podróże. 

Sama na środku kartki wklejam "siebie", symboliczną postać, którą utożsamiam z sobą. A reszta, jak wyżej.

Mapa marzeń 2016, kiedy zrobić. 


Mapę, zwyczajowo, powinno się zrobić w trakcie nowiu księżyca. W tym roku ostatni termin to 29 Grudnia. W trakcie nowiu księżyca przybywa. Astrologowie twierdzą, że energia księżyca jest wtedy dodatnia i wspiera kreatywność. Ma to znacznie symboliczne, że skoro przybywa księżyca to i nam może przybyć bogactwa itd.. 

Mapa marzeń, czy działa ?


W moim przypadku mapa się sprawdziła. Tak jak pisałam w poprzednim poście 80% marzeń mi się spełniło. Zaznaczę, że nie robiłam jej w trakcie nowiu, w tym roku jednak zrobię tak jak należy. Zobaczymy, może spełni mi się 100% marzeń. Pamiętaj jednak, że marzenia same się nie spełniają, to my je spełniamy.

mapa marzeń
Droga do celu1 komentarz:

 1. Mam coś na tej zasadzie tylko ja nazywam to mapą celi :D Obserwuje :))

  OdpowiedzUsuń