sobota, 26 listopada 2016

Spełnienie marzeń jest na wyciągnięcie ręki.

Dziękuję za komentarze pod poprzednim postem.  Spróbuję wytrwać w ideologii mieć relację, a nie rację. Z czasem pewnie przyniesie to wymierne skutki.  Każdemu zdarza się mieć gorszy dzień, zwątpienia. Dobrze, że jesteś. Dziękuję.

Motywacja
motywacja

Jak spełnić marzenia ?


A propo gorszych dni. To ponoć wszystko jest w naszej głowie. Hmm to znaczy, że mamy na to ogromny wpływ. Koniec z chorobą wykrętis. Choroba ta dotyka każdego, kto zamiast brać się do roboty ciągle narzeka, szuka wykrętów, odwleka. O czym marzysz ? Co stoi na przeszkodzie abyś spełnił/ła swoje marzenie ?

Wszystko jest w zasięgu naszych rąk.


Gdy byłam młodsza, uważałam że wszystko jest w zasięgu mojej ręki. Wystarczy chcieć i dążyć do wyznaczonego celu. Z czasem zatraciłam tę wiarę w siebie, poddałam się wykrętis. Dziś z powrotem zauważam okazję a nie hamulce. To znaczy, że szklanka jest do połowy pełna. I tę wersję siebie lubię bardziej. Bo życie jest proste, jeżeli mu na to pozwolimy. Płyńmy z prądem, poddajmy się życiu. Bo ono jest piękne samo w sobie.

Mapa marzeń.


Co roku robię mapę marzeń. I większość z nich się spełnia. Pamiętaj że marzenia można spełnić, samo nic się nie zrobi. Więc albo postanawiamy i dążymy do spełnienia swoich celów, albo tylko chcemy i się rozczarowujemy. Poświęć się tak na 100% swoim marzeniom a zobaczysz, że przyszły rok będzie magiczny. Spełnisz je, zrobisz co tylko chcesz. Bo Twoje życie jest w Twoich rękach.


Wizualizuj.


W 2007roku wypisałam listę marzeń na 10 lat do przodu i muszę przyznać, że 80% z nich się spełniło. I tego Tobie też życzę. Pamiętaj aby spełnić marzenie trzeba wpierw je określić. Napisz o czym marzysz. Konkretnie. Np. chcę mieć dom. To nie jest zbyt konkretne. Jednak np. Chcę mieć  biały dom na wsi z sześcioma pokojami itd.. To jest konkret. Stwórz całe wyobrażenie celu. Wizualizuj.
marzenia
miłość


Powodzenia. Daj znać, czy spełniasz swoje marzenia.

14 komentarzy:

 1. Sama ostatnio przekonalam się, że jeżeli w życiu czegoś bardzo się pragnie to mozna to osiągnąć, jeżeli się tego bardzo bardzo chce....ale należy pamietać, że czasami same chęci nie wystarczą...TRZEBA TEZ DZIALAC :)  http://angelaendzel.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie liczy się działanie.

   Usuń
 2. czasem marzenia odwlekają się w czasie, bo nie zawsze wszystko od nas samych zależy. ale najważniejsze to się nie poddawać i szukać nowych rozwiązań, które pomogą nam zrealizować swoje wyznaczone cele. :)
  pozdrawiam serdecznie.
  http://poprostumadusia.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, to prawda. Grunt to być elastycznym. Plany są po to żeby je zmieniać :) Wszystko w życiu się ciągle zmienia.

   Usuń
 3. Świetny wpis! Dzięki marzeniom można osiągnąć to co się chce. Nie zawsze to wychodzi, ale jeśli naprawdę się stara to choć w pewnym stopniu uda mu się zrealizować to o czyn marzy. Kim byśmy byli bez marzeń? Wcześniej się podawalam, ale teraz absolutnie. Małymi kroczkami próbuję dążyć do celu ;-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cieszę się, że zmieniłaś punkt widzenia.

   Usuń
 4. Masz duzo racji...ja mysle, ze zasadnicza kwestia jest odwaga, tak jak wspomnialas jak jestesmy mlodsi to wierzymy we wszystko, pozniej odwagi wymaga wyjscie z wlasnej strefy komfortu, zmiana ulozonego juz zycia czy przyzwyczajen, nawykow do tego potrzebna jest wlasnie odwaga...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Prawda, strefa komfortu rozleniwia.

   Usuń
 5. Zgadzam się w pełni! Ważne jest, aby z własnych marze,n robić cele, cele możliwe do realizacji. 'Cel' brzmi konkretniej niż 'marzenie'. A jakie jest Twoje marzenie, które zamierzasz zrealizować w najbliższym czasie? Zdradzisz tajemnicę? Pozdrawiam! ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, o marzeniach/celach trzeba mówić głośno. Wtedy jest ponoć większa szansa, że się spełnią. Mam teraz dwa cele. Pierwszy to lot balonem. Drugi, bardziej przyziemny, polepszyć znajomość języka niemieckiego i angielskiego.

   Usuń
 6. Listopad jest takim miesiącem, że każde motywacyjne zdanie jest na wagę złota :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Marzenia się nie spełniają, marzenia się spełnia! :)
  Uważam, że wszystko czego w życiu pragniemy możemy osiągnąć, wystarczy odpowiednie podejście i działanie, bo jak napisałaś - nic się samo nie zrobi! Ciesze się, że spełniasz marzenia i idziesz do przodu rozsiewając (chociażby w tym poście) pozytywną energię. Oby więcej takich! :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Wizualizacja marzeń zawsze u mnie działa. Wszystkie cele i marzenia spełniam dzięki niej. Moja mała mapa marzeń jest w mojej głowie, ale postaram się przelać ją na kartkę. Moim zdaniem, warto wyonraża sobie spełnianie marzeń, tylko w ten sposób możemy je spełniać. Pomocny i świetny tekst:)

  OdpowiedzUsuń