piątek, 10 lutego 2017

Zdobądź klientów w social mediach.

10 sposobów na zdobycie klientów w social mediach.


1. Buduj relację, wychodź z inicjatywą i tygodniowo np. zaczep 3 osoby na social mediach, pochwal je za coś, zaproś do zapoznania się z Twoim kontem. Zrób to tylko wtedy gdy masz pewność, ze Twoja strona może zainteresować zaczepioną osobę.

2. Wyszukaj w wyszukiwarce social mediowej # związanych z Twoim brandem i również # posty na swoim koncie. Użyj najbardziej popularnych #.

3. Pochwal tygodniowo jedną konkurencję, spróbuj nawiązać z nią relację. Napisz co podziwiasz u niej, dlaczego jest dla Ciebie wzorem.

4. Wstawiaj systematycznie posty na social mediach, przypominaj o starych ofertach. Dbaj o to aby Twoje usługi, oferta była zgodna z najnowszymi trendami. Sprawdzaj trendy u konkurencji, pochodnych branży.


5. Odpowiadaj na pytania, które zostaną Ci zadane przez Twoich „falowersów” na social mediach. Staraj się odpowiadać merytorycznie i grzecznościowo.

6. Dołącz do grup związanych z Twoją branżą i udzielaj się na nich. Pamiętaj aby regularnie dołączać do nowych grup, tak aby np. tygodniowo dołączyć do 3 grup i codziennie się na nich merytorycznie udzielać.

7. Dołącz do grup konkurencji, monitorujesz jej działania i dajesz się poznać jako specjalista. Możecie nawiązać współpracę a w najgorszym przypadku dasz się poznać jej klientom.

8. Dziel się swoją wiedzą na wszelkich grupach social mediowych, dajesz się poznać jako specjalista.

9. Pomagaj osobom, które zadają Ci pytania. Pomagaj face to face np. poprzez skype.


10. Stwórz własną grupę, dotyczącą Twojej niszy i dyskutuj.

1 komentarz:

  1. Żeby to było takie proste :) Ja się udzielam dużo i efekty są średnie, zwłaszcza na blogu nie widzę żadnych postępów...

    OdpowiedzUsuń