piątek, 19 maja 2017

Motywacyjnie: jak z pesymisty stać się optymistą ? Powodzenia.

Dziś trochę motywacji. Mianowicie mam zamiar napisać wam pokrótce, jak zostać optymistą.
Nie jest to łatwe zadanie, gdyż za wszystko odpowiadają nasze przekonania, które tworzymy od lat. Nic nie dzieje się z dnia na dzień. Od razu Rzymu nie zbudowano. Przede wszystkim zacznij zwracać uwagę na swoje myśli. Spróbuj je kontrolować. Tak, dobrze przeczytałeś kontrolować. Spróbuj zmieniać negatywne słowa na pozytywne. Np:

Muszę - Chcę

Zło - Dobro

Zmęczenie - Energia

Litość - Empatia

Zestresowany - Zajęty

Koszmarny - Odmienny

Zrobiłem głupstwo - Próbowałem coś odkryć

Strach - Wyzwanie 

Irytacja - Stymulacja 

Zagubienie - Poszukiwanie 

Jestem samotny - Jestem do wzięcia

To tak na początek, kolejny motywacyjny tekst napiszę o naszych przekonaniach.
Metoda, którą przedstawiłam to wg. mnie metoda przełamywania. Pomaga nam przełamać negatywne myślenie, przekierować nasze myśli z negatywnych na pozytywne. Czy nie wspaniale byłoby nie dawać wyprowadzać się z równowagi z byle głupoty ? W tym może właśnie pomóc Ci stosowanie się do powyższej metody. Pozwoli Ci także zniwelować odczuwanie negatywnych emocji do minimum. Z osoby zmęczonej stać się osobą pełną energii i zapału.

 Teraz zadanie dla Ciebie, zastanów się jakich 3 słów używasz najczęściej gdy jesteś smutny, masz złe samopoczucie. Wypisz te trzy słowa i zamień je w pozytywne. Zabaw się w burze mózgu. Np. Smutek możesz przełamać różowym słoniem. Tak, wiem, że różowe słonie nie istnieją. Przełamuje wzorce ? Przełamuje. Daj znać w komentarzu jak Ci poszło :) :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz