poniedziałek, 12 czerwca 2017

365 dni. Dzień czwarty. Więcej wody. 6 powodów dlaczego warto pić więcej wody.

Dzisiaj postanowiłam zagłębić się w temat picia wody, nawadniania naszego organizmu. Kobiety często nawadniają skórę od zewnątrz zapominając że najważniejsze jest nawadnianie od wewnątrz. Sama tak właśnie robię, często kremuję buzie kremem nawilżającym ale za to b. mało piję wody. Od dzisiaj postanowiłam pić w pracy tylko wodę + napary ziołowe (walka z pryszczami). Nie wiem czy wiecie ale picie soków, herbat itd.. nie ma nic wspólnego z nawadnianiem naszego organizmu. Liczy się tylko sama, czysta woda.  Poniżej podaje 6 powodów dla których warto pić więcej wody.

1) Picie wody pomaga utrzymać równowagę płynów ustrojowych.
2) Picie wody wspomaga odchudzanie.
3)Picie wody wspomaga mięśnie w prawidłowym funkcjonowaniu
4) Woda pomaga utrzymać skórę w dobrym wyglądzie, nawilżona skóra to piękna skóra.
5) Picie wody pomaga utrzymać prawidłową pracę jelit..
6) Picie wody wspomaga pracę nerek.

Jak widać warto pić więcej wody, bo to się po prostu opłaca. Jak zamierzam do tego podejść? prosto nosić w torebce małą buteleczkę wody, w pracy stawiać dużą butelkę przy biurku, Zamierzam znów zaczynać dzień od wypicia szklanki wody z cytryną. Dawniej zawsze rozpoczynałam tak dzień z czasem gdzieś ten rytuał mi uciekł. Zainstalować aplikację, która będzie mi przypominała, że mam wypić wodę. Aaa i jeszcze jedno zawsze przed snem nalać sobie szklankę wody i postawić przy łóżku, gdy się zbudzimy będziemy mogli wziąć łyka wody. 

Co świadczy o odwodnieniu organizmu:

  1. suchość w ustach
  2. słaba koncentracja
  3. zawroty głowy
  4. rzadsze oddawanie moczu 
  5. senność
  6. brak apetytu
Dlaczego odwodnienie organizmu jest groźne ?
Ponieważ stanowi zagrożenie życia. Szczególnie jest niebezpieczne dla niemowląt, dzieci i ludzi starszych. Dlatego pij więcej wody. Za jakiś czas dam wam znać jakie widzę u siebie zmiany odkąd piję więcej wody, Czy w praktyce to się naprawdę opłaca.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz