środa, 24 stycznia 2018

Baby bangs, czy aby na pewno to najnowszy trend ?

Baby bangs trendsetterką tej fryzury była Bettie Page. Bettie była amerykańską modelką pin-up. W 2005 roku powstał film biograficzny na jej temat, zatytułowany "Słynna Bettie Page" reżyserii Mary Harron. 

W 2014 roku pokusiła się na tę fryzurę sama Beyonce' co znaczy że ten trend nie jest żadną nowością. Jednakże w 2014 roku nie przyjął się zbyt dobrze. A gwiazdy które pokusiły się na taką grzywkę były wyśmiewane i porównywano ich fryzurę do fryzury mnichów.


W tym roku może być inaczej bo coraz więcej gwiazd i zwyczajnych dziewczyn decyduje się na tę długość grzywki. Może to mieć wiele wspólnego z licznymi protestami kobiet. Fryzura ta podkreśla rebeliancki styl. Nie od dziś wiadomo, że moda podąża za duchem czasów, nastrojami społeczeństwa. Grzywka ta może bardzo ładnie wyglądać wszystko zależy od cięcia, pielęgnacji i codziennego układania. Tak trzeba o nią dbać. Nie jest to fryzura dla leniwych dziewczyn.  W tym roku na baby bangs postawiły Emma Watsan, Emma Roberts, Alison Sudol, Sofia Boutella, Kelly Rowland. Poniżej garść zdjęć ku inspiracji. Sama właśnie mam zamiar ściąć grzywkę w tym stylu.


Co robić żeby ustrzec się przed bad day dla baby bangs ? Po pierwsze i najważniejsze trzeba co rano stylizować tę grzywkę, nie można wstać i iść.. Bo wtedy grzywka nie będzie dobrze wyglądać, trzeba ją ułożyć, zadbać o nią. Dziewczyny z prostymi włosami mają ułatwione zadanie, dziewczyny z falowanymi włosami są zmuszone taką grzywkę codziennie prostować. Baby bangs najładniej prezentuje się kiedy jest prosta i gładka. Dlatego trzeba pamiętać o tym przy jej myciu, już wtedy warto nałożyć na nią specyfik prostujący włosy. Jeżeli chodzi o prostowanie to zaczynamy od dolnych warstw. 

Wiele dziewczyn jest rozczarowanych kiedy zetnie tak włosy. Ta grzywka jest naprawdę krótka. Na zdjęciach tego aż tak nie widać. Jeżeli nie będzie się jej stylizować to włosy będą stały na wszystkie strony i będzie to bardzo źle wyglądać. Pamiętaj ten trend nie jest dla leniwych. A ścięcie włosów nieodwracalne. Dzięki tak krótkiej grzywce cała twarz jest na widoku. I np. jeżeli masz duży nosek to on będzie się wydawał jeszcze większy itd.. Musisz mieć to na uwadze zanim zdecydujesz się na te fryzurę. Bo jest duża szansa że będziesz musiała postawić na codzienny makijaż. Hmm mam nadzieję, że summa summarum nie zniechęciłam Cię do baby bangs. Mi osobiście ten trend bardzo przypadł do gustu. Zwłaszcza, że mam serce rebeliantki a mało możliwości wyrażenia tego. 

8 komentarzy:

 1. Nie w moim guście te grzywki, ale niektórym pasują, więc czemu nie? :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, niektórym pasuje. Na pewno jest to odważne ścięcie. Ja zaryzykuje a nóż mi będzie pasować :)

   Usuń
 2. Nie wiedziałam, że ta grzywka się tak nazywa, ale jak zaczęłam czytać tekst to wiedziałam, że będzie w zestawieniu Emma Watson! I jest!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Emme wszystkie media podają za przykładową właścicielkę tej fryzurki. Mi do gustu najbardziej przypada wersja od Emmy Roberts.

   Usuń
 3. Mnie jakoś nie przekonuje ten rodzaj grzywki, nie mój gust. Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Rozumiem :) Nie jest to tz.łatwy trend. Ma prawo się nie podobać.

   Usuń
 4. Kręcone włosy utrudniają decyzję o grzywce która potem nawet wyprostowana puszy się 🤨

  OdpowiedzUsuń